Зберігання вантажів на складі

Як правильно вибрати склад для товарів?

Багато підприємців зберігають свої товари на складах. Тип розподілу складованої продукції визначають в залежності від цілей, напрямки товарів, необхідної складської площі, способу заощадження, захищеності від пошкоджень, вільного доступу до будь-якої секції складу для механізмів на габаритних складах, оперативного знаходження потрібної продукції.

Для розташування і зберігання продукції використовують такі методи:

Сортовий

Весь асортимент продукції розподіляється за певними критеріями (наприклад, по виробнику, найменуванню, вартості). Тобто, після сортування усі товари будуть розміщені по класової приналежності. Цей метод дозволяє раціонально використовувати площу складів і дає можливість швидко управляти залишками продукції.
Мінус методу: потреба в сортуванні надходить продукції.

Партійний

Поступила партія продукції зберігається окремо, але сортується вона за видами і найменуваннями. Облік ведеться на кожну нову партію товарів, що сприятливо впливає на контроль щодо збереження продукції. Цей метод застосовують при обліку насипний продукції або у випадках наявності в складських приміщеннях тільки 1-2 видів товарів. Партійний – найпопулярніший метод розміщення продукції. Адже кожна партія зберігається окремо індивідуальними партіями і не поповнюється до кінця реалізації цих товарів.
Мінус методу: нераціональне використання вільних складських ділянок, складність в пошуку необхідної продукції і в управлінні запасами, адже вони можуть перебувати в різних осередках і партіях.

Партіонно-сортовий

Цей метод зберігання передбачає поділ всього асортименту товарів в складське приміщення, які, в свою чергу класифікуються за сортами, найменуваннями і т.д. Партіонно-сортовий метод посилює контроль за збереженням цінностей і підходить тим, хто хоче оперативно проконтролювати залишки продукції.
Мінус методу: необхідність без винятку сортувати всі вступники партії товарів.

За найменуваннями

Індивідуальне розміщення товарів кожного назви.

розміщення товарів

Вище представлені основні методи заощадження продукції. Для того, щоб прискорити розподіл і сортування продукції, існують певні рекомендації.

Наприклад, щоб підібрати гарне місце для розміщення продукції, потрібно дотримуватися таке правило: товару, який користується великим попитом, необхідно бути ближче всього до входу. Важливо створити на складі окремі ділянки для довготривалого і короткочасного заощадження товарів. У секції короткострокового зберігання розміщують товари, які користуються найбільшим попитом. Секції тривалого зберігання припускають місткість товарів невисокого попиту або частого попиту (залежить від страхових запасів).
Великогабаритні склади з пристойним товарообігом створюють величезні секції, які здатні розмістити нову партію продукції разом з піддоном. При тому, складська територія повинна бути відповідних розмірів, щоб проїзди між секціями були на належному відстані для роботи навантажувачів з бічними вилами.
Для вільного пересування і обробки продукції навантажувачем важливо враховувати ширину робочого коридору складського приміщення. Не варто забувати про конструктивних нюансах вантажної техніки (вузько-прохідний, фронтальної, бічний) і займаної площі. До речі, для роздрібних або оптових товарів є свої правила розподілу: для кожного розміру відводитися окрема секція (для об’ємних, середніх або дрібних товарів). Розрахунок співвідношення даних осередків залежить від товарообігу компанії.
Важлива рада: якщо хочете збільшити оборот продукції, виключити помилки в розподілі продукції і створити умови для оперативного знаходження товару, то потрібно вести єдину адресну систему розподілу продукції. В іншому випадку втрати товарів, списання продукції та збитки гарантовані.
Головне в цій системі те, що кожен товар повинен мати свій код зберігання, так званий адреса, який позначає номер стелажа, номер секції і номер полки. Таким чином, за допомогою програмного забезпечення відбувається автоматичне вказівку адрес на ярликах, чеках, в відомостях інвентаризації. Співробітникові складу не обов’язково знати, як виглядає товар, так як він може швидко впорається з його пошуком завдяки коду. Це забезпечує швидкий відбір і заміщення продукції, а також ефективний контроль її переміщення.

У скільки обійдеться зберігання товару?

Складські приміщення як в Києві, так і в усій Україні дуже популярні і затребувані. Подібними послугами користуються всі: починаючи від приватних клієнтів, закінчуючи представниками великих підприємств. Вартість на склади зберігання може істотно відрізнятися. Все залежить від послуг, що надаються, обсягів продукції, оплати терміну оренди. Чим довше період оренди, тим нижче ціна зберігання речей. У Києві середня ціна 1 кв. м. за місяць складського зберігання становить 300 грн або від 3 грн / добу за паллету! По Україні вартість зберігання від 4 грн / м3 на добу.

зберігання товарів

ТОП-7 причин зберігання продукції саме на складі

Для більшості компаній актуальною проблемою є оптимізація зберігання товарів на складах. Зберігання продукції – це важлива складова комерційної діяльності і від неї залежить якість товару, зручність роботи, рівень задоволених клієнтів, відповідно, і прибуток. Звернутися на склад – це як “скинути відповідальність” на іншого. Надійний склад забезпечує необхідні умови для належного зберігання продукції:

  • Постійне спостереження і догляд, контроль за продукцією.
  • Підтримка потрібного температурного режиму заощадження продукції, вологості повітря.
  • Переміщення товарів за умови тривалого зберігання.
  • Регулярна прибирання складських площ, а також здійснення дератизації, дезінсекції, дезінфекції та дезодорації.
  • Дотримання всіх умов безпеки, зокрема присутність пожежної та вентиляційної системи в робочому стані.
  • Відсутність шкідників.
  • Супровідна документація.

Наявність індивідуальних умов, додаткове обладнання, зручне розташування будуть приємним доповненням. При виборі складу слід враховувати ці особливості. Вони забезпечать гідний рівень сервісу клієнтам і допоможуть налагодити успішний бізнес в торгівельній галузі.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.