Оформлення вантажної митної декларації в Україні

Вантажна митна декларація — це обов’язковий документ-заява, без якої неможливо здійснити експорт чи імпорт продукції під час митного оформлення. Митна декларація вимагає точного зазначення всіх деталей про товари, цілі і способи їх переміщення через митницю України, відомості про одержувача і відправника, про оплату вантажу.

Одне з основних правил декларації: вона повинна вміщати в себе ту інформацію, яка міститься в доданих до неї документах.

У декларації мають бути зазначені такі пункти:

 • перелік назв товарів, їх коди;
 • мета перевезення продукції через митний кордон;
 • інформація про відправника товару, одержувача товару, дані про декларанта товару, який відповідає за всі фінансові витрати під час митної операції;
 • фактурна вартість (реальна вартість товару, яка має бути сплачена або вже сплачена);
 • митна вартість (фактична вартість, що сплачена або має бути сплачена за продукцію на момент її перевезення через митницю України);
 • країна контракту (держава, на території якої зареєстрована чи проживає фізична або юридична особа, з якою резидент підписав договір).

Оформлення митної декларації: що важливо знати?

Для успішного оформлення митної декларації, потрібно врахувати деякі правила й вимоги українського законодавства. В іншому випадку співробітники митного органу можуть відмовити в перевезенні продукції на територію країни.

Ви точно отримаєте відмову в прийнятті вантажної митної декларації, якщо:

 • паперовий варіант містить неприпустимі правки (крім доповнень, внесених законно);
 • електронна митна декларація не має обов’язкових реквізитів, встановлених у законодавчому порядку;
 • в заяві виявлені порушення норм Митного кодексу України;
 • до декларації прикріплений неповний пакет документів, необхідний для належного оформлення;

Відповідно до закону, декларація подається на ту партію товару, сума якого перевищує 100 доларів США. Але якщо дотримуватися деяких відомостей, то всі партії товарів можуть бути задекларовані й не залежать від цінової політики. Тобто ціна на товар може бути меншою за 100 доларів США.

Як заповнюється декларація?

Як паперовий, так і електронний варіант подається митному органу на місці проходження контролю. Тут одним заповненим бланком не обійтися. Потрібно кілька зразків декларації, зокрема, для відділів митного оформлення, для відділу статистики митниці, для відправника чи одержувача вантажу (залежно від експортного або імпортного режиму). Під час виконання експорту ще один зразок декларації прикріплюється до товару й переглядається в пропускному пункті митниці. У разі електронного декларування додаткові примірники декларації вам не знадобляться.

Особливості електронного митного декларування

Електронна декларація точно така ж, як і паперова, але має значні переваги для юридичних та фізичних осіб. Вона стає все популярнішою за рахунок оперативності та практичності.

 • 1. Прискорення процедури розмитнення.
 • 2. Економія часу та коштів.
 • 3. Паперовий варіант декларації не знадобиться.
 • 4. Оптимізація документообігу.
 • 5. Зменшення випадків простою транспортних засобів.
 • 6. Відсутність корупції.
 • 7. Можливість подати заяву в будь-який представницький орган митниці.
 • 8. Особиста присутність декларанта є необов’язковою умовою..

У 2018 році Кабміном була введена система — «Єдине вікно». Вона розроблена для того, щоби процедура митного оформлення в режимі експорту або імпорту пройшла якісно і швидко. Якщо раніше митний орган самостійно приймав рішення про дозвіл або заборону подальшого руху вантажу протягом цілої доби, то зараз це питання вирішується протягом 4 годин. Варто зазначити, що ця система працює злагоджено, ретельно контролюючи кожен товар, який проходить таможні процедури.

Хто повинен займатися оформленням митної декларації?

Зазвичай безпосередній декларант або договірний декларант (митний брокер) має складати й оформлювати цей документ.

Безпосередній декларант — це власник товару / вантажу, який здійснює декларування самостійно або через уповноважену особу.

Договірний декларант — фізична або юридична особа, яка здійснює декларування на підставі договору з власником і має свідоцтво / сертифікат митного декларанта ДМСУ.

Якщо декларування є видом підприємницької діяльності, дійова особа виступає в ролі митного брокера та діє на підставі ліцензії. Уся робота виконується оперативно, злагоджено і грамотно. Дотримуючись регламенту заповнення необхідних паперів, митний представник складає декларацію, заповнює документацію, оплачує всі необхідні мита і збори, визначається з видом митного режиму, за допомогою якого буде здійснюватися транспортування. Зазвичай у випадках співпраці з митним брокером задоволені як відправник, так і одержувач, адже фахівець знає всі юридичні тонкощі, які виникають під час митного оформлення.

Якщо вам необхідно дізнатися, який пакет документів і відомостей треба зібрати для митного контролю, пропонуємо ознайомитись з деталями в статті 335 Митного кодексу України

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.