Розмитнення збірних вантажів

Відомо, що процедура розмитнення залежить від видів вантажу. Якщо вантажоперевезення здійснюється за допомогою завантаження цілого контейнера, який належить одному власникові, то проблему транспортування буде вирішувати один перевізник. Розмитнення буде здійснюватися за стандартною схемою:

Митний брокер, транспортна компанія або власник вантажу підготує всі необхідні документи, заповнює необхідні декларації і сплачує держмита. Після цих дій вантаж відправиться на перевірку.

А ось під час оформлення збірних вантажів митна процедура проходить дещо інакше. Відмінності в усьому: у підготовці необхідної документації, подачі декларації, сплаті податків та ін. Давайте ретельніше розглянемо специфіку митного оформлення вантажів.

Які вантажі називаються збірними?

Збірні вантажі — це певні малогабаритні види товарів, які комплектуються на спеціальних консолідаційних складах за рахунок штучних одиниць і тарних обсягів. Їх транспортування відбувається в одному транспортному засобі збірними партіями, оскільки недоцільно пускати в дію для них цілий контейнер або транспортний засіб.

Виконати митне очищення або оформити супровідні документи на збірні вантажі можуть тільки знаючі люди й не всі компанії можуть надати подібний вид послуг.

Розмитнення збірних вантажів — реєстрація кожної одиниці товарів під час імпорту в країну, завдяки якій вантаж буде легалізований на території держави.

Щоби зрозуміти, який саме вантаж називають збірним, досить знати його розміри. За обсягом він не повинен перевищувати 45 м3 і, зазвичай, займає до 25 палет. Якщо ж ці методи вимірювання вам незрозумілі, то слід знати, що 1 европаллета = 0,4 погонних метри. Збірні вантажі — це достатньо економічне рішення, що дозволяє здійснити швидку доставку при незначних матеріальних витратах.

Важливо!
Вагомою перешкодою перед проходженням розмитнення є неточний опис вантажу. Наприклад, під час перевезення іграшок до всіх документів варто додати точний перелік найменувань. В іншому випадку вам можуть не тільки заборонити випуск продукції, а й порушити справу про адміністративне правопорушення з накладенням штрафних санкцій. Компанії, які надають послуги митного оформлення, знають, як обійти такі неприємні ситуації.

Що слід знати під час оформлення збірних вантажів?

Якщо співробітники митниці на законодавчому рівні не мають жодних підозр, розмитнення збірних вантажів виконується протягом доби. У разі виникнення проблемних ситуацій із документацією, процес може істотно затягнутися. Труднощі всього процесу виникають через неправильне митне оформлення. Представники митниці перевіряють кожну коробку й пакети. Це, зі свого боку, може затягнути митне оформлення на кілька тижнів. Загалом, процес митного оформлення складається з:

  • підготовки документів, сертифікатів, декларацій;
  • реєстрації товару;
  • декларування збірних вантажів;
  • сплати митних зборів і мит;
  • митного огляду.

Розглянемо ці пункти докладніше.

Документація

Найчастіше митні брокери або представники сертифікованих компаній відповідають за підготовку необхідної документації. Якщо ж доручити етап підготовки документів недосвідченій людині, можна дарма згаяти час. У такій справі краще звернутися до професіоналів, які знають усі можливі моменти процедур митниці та зможуть допомогти своїм клієнтам.

Особливості в документах

Товар
Будь-який вантаж повинен мати певний індивідуальний код ТН ЗЕД (товарна номенклатура зовнішньоекономічної діяльності). Це своєрідний унікальний код товарів, з допомогою якого можна розрахувати розмір митних податків. Завдяки певній класифікації товарів, операція декларування збірних вантажів автоматизується.

Отримувач вантажу
Вантажоодержувачу слід заповнити митну декларацію та зібрати документи. Це необхідно для затвердження угоди.
Людина, яка отримує або відправляє товар, повинна надати всі необхідні папери на вантаж: чеки, описи, договір купівлі-продажу та інше.

Реєстрація товару
Для успішного здійснення реєстрації товару варто надати інформацію, що свідчить про прибуття вантажу в належний пункт, який займається митною процедурою контролю й оформленням.

Декларування
Щоби правильно й результативно здійснити розмитнення збірних вантажів, обов’язково слід подати декларацію. Митне управління має прийняти її як у паперовому, так і в електронному вигляді.

Також представники митного органу вимагають додаткову документацію, яка несе певні відомості про поставку товар, його фактичну вартість, походження тощо.

Оплата митних платежів
Обов’язково на рахунок митного контрольно-пропускного пункту повинен надійти платіж щодо сплати митних зборів. Найчастіше митну виплату здійснюють зарання. Це правильне рішення, адже передоплата знижує ризик затримки продукції на території кордону.

Зробити розрахунок митних зборів може:

  • одержувач товару;
  • відправник товару;
  • транспортна компанія;
  • ліцензовані посередники (брокери).

Фактично платником є ​​особистість, яка оформила замовлення на перевезення збірного вантажу. Іноді митний збір охоплює в загальну суму всі послуги компанії. Держмита сюди не входять і не завжди стосуються будь-яких товарів, які доставляються.

До речі!
Вигідно замовляти товари з інших країн. Якщо замовити кілька товарів на підсумкову незначну суму, то можна обійтися без сплати державного мита.

Митний огляд
Із метою дотримання законодавчих норм Митного кодексу України здійснюється митний огляд. Виконувати цю процедуру контролю можуть тільки посадові особи органів доходів і зборів під час перевірки документації, огляду товарів, обліку продукції, усного опитування та огляду територій, складських приміщень. Вони можуть зробити запит в інші держустанови й організації, представницькі органи зарубіжних держав для встановлення достовірності документації, поданої органу доходів і зборів.

Чи можна дізнатися вартість митного оформлення?

Якщо вам відомий митний код товару (УКТЗЕД), то ви з легкістю зможете розрахувати вартість розмитнення. Досить зайти на вузькоспеціалізовані сайти, наприклад на MD OFFICE або QD PROFESSIONAL і клікнути на розділи «УКТВЭД» або «Справка по товару УКТВЭД». Там прописані ставки зборів і мит на різні товари, а також переліки документів, які необхідні для розмитнення вашого вантажу в Україні.
Не секрет, що на певні типи товарів існує акцизний збір: сигарети, алкогольні напої, автотранспортні засоби, нафтопродукти. Також товар обкладається імпортним ПДВ у розмірі 20 %.

Як нараховуються митні платежі?

Наприклад, якщо товар коштує 200$, а ставка податку під час імпорту товару в Україну становить 10 %, ПДВ 20 %.
Беремо 200$ (вартість товару) х 10 % (ставка податку) = 20$ (сума податку).
Далі 200$ (вартість товару) + 20$ (сума податку) х 20 % (ставка ПДВ) = 44 (сума ПДВ).
Підсумок: під часу імпорту в Україну за товар вартістю у 200$ в бюджет потрібно заплатити 64$ (20$ ставка мита + 44 (сума ПДВ)).

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.