Митне оформлення товарів

Як в Україні відбувається процедура митного оформлення товарів – експортного і імпортного призначення

 

Ефективне функціонування транспортної системи будь-якої країни залежить від законодавства (особливо в сфері митної справи). Саме воно повинно контролювати розвиток транспортної інфраструктури, рівень облаштованих пунктів пропуску через кордони, сучасні системи організації документообігу в співвідношенні з міжнародними нормами і т.п. Важливо чітко слідувати нормам і системі проходження товарів через кордон країни, які визначені основним органом виконавчого комітету. Що необхідно знати для того, щоб правильно реалізувати митне оформлення і як це зробити – розглянемо в цій статті.

Що таке митне оформлення товарів?

Митне оформлення – це чітке і обов’язкове проведення митних формальностей, необхідних для випуску продукції. Декларування даних відбувається шляхом подачі інформації в загальноприйнятій формі про ввіз чи вивезення товару, де також вказується мета транспортування.

Згідно статті 247 Митного кодексу, оформлення може відбуватися:

 • в пункті пропуску через митницю України відповідно до міжнародного договору, які уклали відповідно до закону (цілодобово);
 • в місці розташування відповідних підрозділів керівних органів – протягом робочого часу (який прийнято для цих посад).

митне оформлення

В основному застосовують письмову форму декларування, але можливий і електронний формат документа.

Що потрібно зробити перед тим, як приступити до митного оформлення?

 

Щоб процес митного оформлення не супроводжувався стресами і неясностями, необхідно приділити належну увагу правильності заповнення всіх необхідних документів і виконати наступні етапи:

 1. Постановка підприємства на облік в митній службі України.
 1. Підготовка зовнішньоекономічного контракту.
 1. Перевірка кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД.
 1. Перевірка використання нетарифного регулювання.
 1. Ознайомлення з дозвільними документами відповідно до кодом товару і при необхідності – їх отримання.

Не варто випускати той момент, що кожен товар, що проходить через митний кордон країни, підлягає певним видам контролю (митний, фітосанітарний, ветеринарний, екологічний і т.д.).

Є види контролю, обов’язкові для всіх, а є і ті, які залежать від коду товару відповідно УКТ ЗЕД.

 

Чи можна спростити експортне оформлення?

Так, існує два варіанти.

 1. У вас є співробітник, що знає сферу митної справи, який буде контролювати всі питання зовнішньоекономічної діяльності.
 1. Звернутися до послуг спеціалізованих компаній, брокерам, які мають багаторічний досвід митного оформлення, оперативно і якісно проведуть будь-які митні операції.

 

Митне оформлення імпорту

 

Імпорт – це митний процес, відповідно до якого іноземні товари ввозяться на митницю України для знаходження їх на території країни без обмеження терміну.

Під час проходження всього митного процесу відбуваються належні митні формальності і відбувається розрахунок митних зборів. Предмети торгівлі, які надійшли у вільний обіг на територію України, можуть бути реалізовані або використані на внутрішньому ринку цієї країни.

Для того, щоб зробити ввезення товарів на територію України, потрібно:

 • Надати митному органу документацію, яка підтверджує мету і вимоги ввезення продукції на митницю України.
 • Сплатити митні збори, які призначені для товарів під час ввезення на митну територію України відповідно до законодавства України.
 • Виконувати умови, щодо прийомів нетарифного регулювання імпорту та інших обмежень.
 • Отримати ліцензію на ввезення товарів, сплатити антидемпінгове мито, перевірити відповідність характеристик товарів згідно з вимогами українського законодавства.

 

Етапи оформлення вантажу для ввезення в Україну

 • Виявити економічну раціональність вивезення продукції в Україні, проаналізувати вартість продукції і скласти повних розрахунок майбутніх митних зборів, підготувати перелік необхідних паперів і та інші витрати (можна звернутися до митного брокера).
 • Підписати угоду з митним посередником.
 • Провести акредитацію компанії в державному митному пункті.
 • Виявити тонкощі митного затвердження продукції.
 • Підписати зовнішньоекономічний контракт, щоб побачити співвідношення компанії до вимог прикордонної управління і санкціонованого банку.
 • Укласти договір на надання транспортно-логістичних послуг.
 • Зробити остаточний розрахунок вартості закордонної продукції, враховуючи митні збори, вартість отримання дозвільних документів, транспортування, брокерський сервіс та інше.
 • Уточнити цінову політику митниці і список документів, що надаються.
 • Провести попередній розрахунок всіх митних платежів до початку імпорту продукції.
 • Забезпечити брокера потрібної документації для створення попередньої декларації, щоб на кордоні не втрачати часу при переміщенні вантажу.
 • Здійснити ввезення та митне оформлення імпортованої продукції.

оформлення імпорту

Залежно від характеристики товару, що імпортується, можуть зажадати висновок санітарно-епідеміологічної служби, екологію-радіологію, фітосанітарний сертифікат і інші дозволи контролюючих служб. Тому вивчіть всі формальності імпорту і експорту, щоб реалізувати плани проходження митного контролю або довіртеся митним брокерам.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.