Митні послуги

Особливості роботи митних брокерів в Україні

Займаючись організацією імпорту або експорту “з нуля”, кожна третя фірма стикається з перешкодами при спробі переміщення товарів і комерційних транспортних засобів через пункти пропуску митниці. Компаній, які надають митні послуги в Україні, більш ніж достатньо, але знайти надійного партнера не так-то просто. Адже при виборі митного брокера фірмі потрібно вивчити не тільки досвід фахівців і цінову політику, а й основні принципи роботи: відкритість, прозорість, зручність для клієнта. Також важливо враховувати той факт, що на ведення митної брокерської діяльності потрібен дозвіл від департаменту організації митного контролю та оформлення Державної фіскальної служби України. Якщо всі необхідні документи присутні, то рекомендується укласти договір, який несе відомості про обов’язки сторін і строки надання послуг. Тільки після дотримання цих моментів можна починати співпрацю з митними брокерами, які допоможуть позбавити клієнта від турбот, пов’язаних з митним оформленням.

Митний брокер і агент з митного оформлення – різні люди.

  • Перший збирає і заповнює всі необхідні дозвільні документи, робить розрахунки митних зборів, веде комунікацію з органами державної влади, експортерами та імпортерами.
  • Другий виконує операції, які пов’язані з наданням в податкові органи товарів і документів, необхідних для митного контролю.

Які бувають види митних послуг і що це таке?

 

Митні послуги – це певні дії митних представників, які спрямовані на обслуговування учасників зовнішньоекономічної діяльності. Основна мета – здійснення зовнішньоторговельних операцій митної «очищення» вантажу і створення економічної безпеки держави.

Митні послуги формально можна розділити на домінуючі і додаткові.

До домінуючим послуг відносять:

 

Митне оформлення вантажів – це сукупність конкретних операцій, які необхідно вжити для здійснення законного проходження товарів і вантажів через митницю України.

Акредитація на митниці – першочергове завдання, яке необхідно виконати при зовнішньоекономічній діяльності суб’єкта господарювання. Тільки фахівець може якісно здійснити дану процедуру, надавши потрібний пакет документів, з огляду на всі тонкощі оформлення вантажів. Тільки після акредитації можливе подальше оформлення зовнішньоекономічних процедур.

Митний супровід – це цілий комплекс послуг по забезпеченню дотримання законодавства України в митній справі при проходженні товарів, транспортних засобів і документів на них під контролем. Митний представник подасть до митного управління необхідні відомості та документи, візьме на себе зобов’язання щодо декларування товарів, забезпечення розрахунку ПДВ, митних зборів, акцизів.

Заощадження товарів на митному складі – це одна з невід’ємних частин митної процедури, яка здійснює зберігання і оформлення митної транспортування товарів будь-якої складності без ліміту по категорії (приймаючи вантажі, підконтрольні карантинним і ветеринарним компаніям). Це відбувається на пропускному пункті без сплати податкових відрахувань і зборів, так як митний склад має банківські гарантії.

митний склад

Додаткові митні послуги

 

Консультації з митних питань

Юристами надаються цінні рекомендації, які допомагають знайти грамотний вихід з ситуації, що склалася, обов’язково враховуючи досвід правозастосовчої практики та митне законодавство. Але краще заздалегідь проконсультуватися з фахівцями, ніж виправляти виниклі проблеми.

Послуги з сертифікації, ідентифікації, атестації

Митний брокер подає заявку на сертифікацію на підставі письмово оформленою домовленості від виробника. При необхідності він групує продукцію за типами, моделями, кодами і готує інші необхідні документи відповідно до переліку.

Послуги митного аудиту

Це аналіз наявних документів компанії (банківські, митні, транспортні, комерційні та ін.) На визначення наявності “митних ризиків”, а також правильності митного оформлення вантажу. За результатами аудиту компанія-брокер повинна надати офіційний висновок з переліком і описом потенційних митних ризиків і чіткі рекомендації по їх усуненню.

Послуги з попереднім інформуванням про товари, що переміщуються через митний кордон

Попереднє електронне інформування дає можливість суб’єктам господарювання скоротити час митного оформлення та контролю в пункті пропуску; скоротити вплив суб’єктивних факторів при прийнятті митних формальностей; здійснити поставку вантажу в максимально короткі терміни.

Експорт товару

Оформлення експорту – це процес вивезення товару з країни, який регулюється митним законодавством України, тобто вивезення товару через свої митниці. Щоб скористатися цією послугою, спочатку необхідно пройти процедуру митного оформлення.

Послуги щодо відстрочення сплати митних платежів

Відстрочка сплати – це розрахунок митних зборів за декларовані товари протягом деякого часу після їх випуску. Компанії та митні брокери, які мають значне число імпортних декларацій на місяць, зможуть здійснювати розплату одним платежем. Це сприятливо вплине на результативність обробки платежів і розмір банківської комісії знизиться.

імпорт експорт товарів

Існує базова вартість митних послуг, але при роботі з кожною компанією-брокером цінову політику варто обговорити індивідуально.

Консультації для постійних клієнтів і виїзд до замовника для отримання документів часто здійснюється безкоштовно.

Звернення до митного брокера істотно знижує ризики і дає можливість виконати процедуру митного очищення на вищому рівні. Спеціаліст даної галузі підготує весь необхідний пакет документів і буде супроводжувати ваш вантаж практично до проходження митного контролю та представляти інтереси вашої компанії на рубежі держав.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.