Митний брокер: хто він?

Митне оформлення, ЗЕД, сплата податків держструктурам — це все може налякати підприємців або тих, хто вперше стикається з правовим оформленням товарів на митниці. Часто бізнесмени шукають того, хто виконає всі необхідні формальності для успішної реалізації задуманого. Цим займаються спеціальні люди — митні брокери. Хто вони і які функції виконують?

Митний брокер — юридична або фізична особа, яка виступає посередником між державними митними органами та підприємцями, і представляє інтереси клієнтів, що замовляють послуги з розмитнення й митного оформлення вантажів. Ця людина може виконати повний комплекс логістичних послуг: оформлення експорту / імпорту, планування зовнішньоторговельної угоди або юридичний супровід зовнішньоекономічної діяльності.

Митному представнику необхідно мати ліцензію на право здійснення митної брокерської діяльності, видану Державною митною службою України. Саме митні брокери готові представляти інтереси вашого бізнесу в митних і керівних органах, можуть оформити офіційні сертифікаційні документи й дозволи, а також вести комерційну й товаросопроводительную документацію. І це далеко не повний список здійснюваних послуг.

На жаль, в Україні у сфері ЗЕД законодавство вносить постійні зміни, які значно ускладнюють роботу з митного оформлення. У разі, якщо компанії не звертаються до професійних брокерів, вони можуть «понести поразку». Одна незначна помилка під час митного оформлення і все: зірвані терміни поставки продукції, простої транспорту, штрафи, нараховані співробітниками митниці.

Які митні операції здійснює брокер?

 • займається повним декларуванням товарів;
 • складає товарну митну декларацію й іншу документацію;
 • визначає код товарної номенклатури зовнішньоекономічної діяльності;
 • обчислює вартість усіх митних зборів;
 • перевіряє наявність необхідної документації та їх правильне заповнення для вдалого проходження митниці;
 • надає митному органу декларацію на всю продукцію, необхідні документи і відомості;
 • взаємодіє на постійній основі з державними чиновниками.

Список послуг митного посередника регулюється законодавчими рамками й залежить від вимог клієнта. Наприклад, митний брокер може надати консультацію, відповісти на всі питання, пов’язані з правовою сферою митної галузі; експертно оцінити деякі види обладнання; надати правову підтримку в особливих нетипових ситуаціях.

Якщо ви вирішили скористатися послугами даного фахівця, то будьте впевнені: він захистить вашу компанію від митних збитків і ризиків. Адже з митним представником ви вкладаєте угоду, у якій вказані права, обов’язки сторін, непередбачені моменти та інше.

Безумовно, можна зрозуміти компанію, яка вирішила самостійно пройти митне оформлення. Грубо кажучи, вона повинна передати митному представнику всю інформацію про бізнес, а це викликає певну недовіру. Правильно? І недарма, адже в цій сфері, як і в багатьох інших, є «сірі» митні брокери, які пропонують послуги за досить низькою ціною. Такі «фахівці» працюють без державного дозволу! Врахуйте, ліцензія — своєрідний індикатор висококласного фахівця, який відповідає за всі наслідки й результативність роботи. Під час співпраці з професіоналом, ваш бізнес застрахований від неприємних наслідків!

Слід зазначити, що багато країн світу здійснюють міжнародні перевезення виключно з допомогою митних брокерів. Якщо фахівці ліцензовані, то вони на законодавчому рівні відповідають за нерозголошення комерційної таємниці та конфіденційної інформації своїх замовників. Тому не варто так категорично ставиться до митних посередників, головне ретельно підійти до вибору даного фахівця. Адже він відповідає за сплату платежів і безпомилковість в оформленні всіх паперів.

Як вибрати брокера?

 • 1. Компанія, яка надає митні послуги, повинна складатися мінімум із двох співробітників, що мають сертифікати про атестацію.
 • 2. Наявність матеріальної й технічної бази для надання послуг буде гідною перевагою.
 • 3. Брокери повинні сплачувати митні платежі в митні органи згідно з чинним законодавством.
 • 4. Обговорити з ним умови ведення обліку та фінансової звітності.
 • 5. Брокери повинні мати цільовий капітал у вигляді статутного фонду або внесків учасників.
 • 6. Місцезнаходження офісу недалеко від митного поста, для спрощення оформлення товарів під час розмитнення.
 • 7. Враховуйте репутацію компанії й наявність належної документації, результати попередньої брокерської роботи.
 • 8. У наявності повинен бути документ про страхування діяльності на мінімальну суму, рівну 1000-кратному розміру мінімального розміру оплати праці, зазначену в законодавстві.

Ваша гарантія

Митний брокер обов’язково має бути внесений до Державного реєстру митних брокерів і мати документ, що підтверджує його право на надання відповідних послуг.

Цінова політика митного брокера

На жаль, не можна надати точну відповідь щодо вартості послуг митного брокера. Усе залежить від тривалості та обсягів майбутньої роботи, розцінок на послуги під час митного оформлення товару для замовника.

Під час співпраці з митним брокером варто ознайомитися з дозволом на здійснення митно-брокерських послуг, технічним забезпеченням, вивчити всі сторони договору і вартість послуг ліцензійних брокерів. Вони прописані практично на кожному сайті компаній, які пропонують свою підтримку в оформленні митних документів.

Середня ціна митного оформлення товару коштує від 2 тис. грн; оформлення попередньої декларації від 120 грн; виїзд інспектора на склад складає мінімум 240 грн. Усе індивідуально. Вивчайте цінову політику компанії, яку ви вибрали. Треба трошки докласти зусиль і знайти людей, які вже зверталися за послугами брокера і зможуть порекомендувати вам гідну компанію; також ви можете поцікавитися з цього приводу в співробітників митниці, напевно, вони допоможуть вам у цій справі.

Митний брокер — це «сімейний лікар» вашої компанії, який знає ваш «біль» і пропонує розумні рішення, кваліфіковану допомогу. Це та людина, яка зможе увійти в потрібні двері й підібрати правильні слова. Саме брокери часто роблять можливе й неможливе для того, щоби товар подолав усі митні перешкоди з легкістю.

ПОПУЛЯРНІ НОВИНИ

Важливий крок для...

Важливий крок для ПІІ «Ост-Вест Експрес» і нові можливості для наших Клієнтів.